Friendzone – co to jest?

Friendzone – co to jest?

Friendzone — co to właściwie jest?

Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś określenie, jakim jest friendzone. Mianem tym określa się relację dwójki przyjaźniących się ze sobą osób, z których tylko jedna darzy uczuciem drugą. Jak rozpoznać, że trafiłeś do friendzone? Jak wyjść ze strefy przyjaźni?

Friendzone jest relacją damsko — męską, która charakteryzuje się tym, że dwoje lubi przyjaźni się, lubi spędzać ze sobą swój wolny czas, dobrze czuje się w swoim towarzystwie, chętnie zwierza się i rozmawia o problemach. Z czasem jednak, jednej z osób przestaje to wystarczać i chciałaby nawiązać relację o charakterze romantycznym.

Wiele osób zastanawia się, czy przyjaźń damsko — męska ma rację bytu. Zdania na ten temat są podzielone. Jedni twierdzą, że jest to niemożliwe, inni — że jak najbardziej istnieje możliwość zbudowania zdrowej relacji tego typu. Naszym zdaniem prawda leży pośrodku i trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na takie pytanie. Bardzo dużo zależy tutaj od charakteru osób trwających w tego typu relacji, ich poglądów oraz sposobu postrzegania świata.

Jak zaczyna się friendzone?

Jak rozpoczyna się damsko — męska przyjaźń? Poznajesz osobę, z którą nadajesz na tych samych falach i masz uczucie, że znasz ją od lat. Z dnia na dzień nawiązuje się między wami przyjaźń. Coraz lepiej się poznajecie, jesteście ze sobą coraz bardziej zżyci i nie wyobrażacie sobie dnia bez rozmowy ze sobą. Bardzo często na tym etapie u jednej osoby rozwija się więź atrakcyjności, a u drugiej relacja pozostaje na tym samym poziomie. W ten właśnie sposób wylądować można we friendzone.

Czy jestem we friendzone – friendzone oznaki.

Jak rozpoznać, że znajdujesz się w relacji friendzone? Osoba, którą darzysz uczuciem zwierza Ci się ze swoich problemów sercowych, chodzi na randki i opowiada Ci o nich, lubi spędzać z Tobą czas i bardzo swobodnie czuje się w Twoim towarzystwie (w przypadku dziewczyn może być to na przykład chodzenie bez makijażu). Brak jest między Wami jakiekolwiek kontaktu fizycznego, poza przyjacielskim całusem czy przytuleniem się na przywitanie i pożegnanie.

Jak wyjść z friendzone gdy jesteś dziewczyna?

Jak wyjść z friendzone, jeżeli jesteś dziewczyną i nie zadowala Cię jedynie miano dobrej kumpeli? W pierwszej kolejności zastanów się nad tym, czy chcesz ryzykować utratę przyjaciela. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli druga strona nie odwzajemni Twoich uczuć, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Wasza relacja nagle się zakończy. Spróbuj realnie ocenić swoje szanse i zastanowić się, czy jest jakakolwiek nadzieja, że również Ty możesz podobać się Twojemu przyjacielowi. Jeżeli chcesz wyjść z friendzone, w pierwszej kolejności zadbaj o swój wygląd fizyczny. Jeżeli dotychczas na Wasze spotkania przychodziłaś nieumalowana, nie uczesana i w rozciągniętym dresie, następnym razem pojaw się na nim w lekkim makijażu, schludnej fryzurze i nieco bardziej kobiecym stroju (oczywiście bez przesady — powinnaś się czuć w nim w pełni swobodnie). Możesz również zastosować regułę niedostępności. Pamiętaj, że nie musisz być na każde zawołanie przyjaciela. Zacznij wychodzić do ludzi i spotykać się z osobami, dla których dotychczas nie miałaś czasu.

Jak wyjść z friendzone gdy jesteś chłopakiem?

A jak wyjść z friendzone jeżeli jesteś chłopakiem? Podstawowy błąd popełniany przez wielu mężczyzn to nadmierne zabieganie o względy dziewczyny. Jeżeli nagle zaczniesz zasypywać ją kwiatami, prezentami i zapraszać do kina czy restauracji, może się ona poczuć nieco zdezorientowana i przytłoczona. Jeżeli chcesz, by przyjaciółka zaczęła na Ciebie patrzeć jak na prawdziwego mężczyznę, a nie kumpla, zadbaj o swój wygląd fizyczny. Wybierz się do fryzjera, kup nowe ciuchy i perfumy — gwarantujemy, że Twoja metamorfoza z pewnością nie umknie jej uwadze. Aby nieco przełamać lody, zacznij od drobnych, spontanicznych gestów, takich jak złapanie za rękę, pogłaskanie po głowie czy przytulenie. To najlepszy sposób, aby dać kobiecie do zrozumienia, że jesteś zainteresowany tym, aby Wasza relacja nabrała nieco innego charakteru. Obawiasz się, że tkwisz we friendzone, bo jesteś zbyt przewidywalny i uprzejmy? Zmień to! Nie zgadzaj się na każdą propozycję przyjaciółki, a zamiast cotygodniowych gier planszowych zabierz ją na spontaniczny wyjazd za miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *